Куди одягати вишиванку?

25.09.2015
pic


 Питання про те, куди носять вишиванку, завжди з'являється перед придбанням вишитої сорочки. Іноді омани, що носити сорочку з вишивкою практично нікуди, можуть перешкодити купити вишиванку . Насправді приводів надіти вишитий одяг достатньо. Щоб куплений національний одяг не висів самотньо в шафі, варто ще до його покупки вирішити, куди ви будете її вдягати. Такі роздуми також допоможуть у виборі підходящого вам варіанту вишитої сорочки, сукні або блузи.

 Для початку зазначимо, що покупка сорочки не повинна бути спонтанною. Досить часто вишиванку купують для певної події в останній момент, наприклад, для дитячого свята в садочку, або на весілля. Доля такої вишиванки зазвичай одна - сорочка зрідка дістається з шафи, щоб бути одягненою лише на таку ж подію. Якщо ж ви заплануєте придбання вишитої сорочки завчасно і продумаєте приводи, за якими будете її носити, такий виріб буде радувати вас набагато частіше.

 Вишита сорочка, причому не одна, обов'язково є в гардеробі викладачів, вчителів та вихователів. Вона потрібна для тематичних уроків, ранків, свят. Хорошим вибором для вчителя є також покупка плаття, прикрашеного квітковою або геометричною вишивкою.

  Купити чоловічу вишиванку можна заради різних подій. Сорочка пригодиться на дні народження, національному або релігійному святі, патріотичному флешмобі, музичному фестивалі, тематичній вечірці. Нерідко вишиванка купується і для фотосесії або для весілля в українському стилі. У цьому випадку вишиванки для пари вибираються в одному стилі і з схожою вишивкою. Такі вишиванки можуть продаватися комплектом, їх називають парними.

  Вишиванки рідко надягають кожен день, хоча є українці, які носять сорочку з вишивкою або стилізовану під вишивку футболку в будні. Вишита сорочка найчастіше дістається українцями з шафи на День незалежності. Тим більше що в цей національне свято в багатьох містах проводять заходи, пов'язані з вишитим одягом. Також багато людей, одягнених у вишиванки, ви традиційно побачите на ярмарках і фестивалях.

  Вишиванки дитячі і купуються досить часто, щоб одягати їх у садок, школу, на додаткові заняття, у святкові дні. Дитячу вишиванку можна назвати універсальним одягом, слушним і для дня народження, і для хрестин, і для прогулянки у вихідний день.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати