Вишиваємо хрестиком до Нового року.

05.12.2014
pic

Ідея вишити щось до Нового року відвідує практично всіх, хто займається рукоділлям. Хтось задумує прикрасити вишитими виробами ялинку. Хтось хоче порадувати близьких, доповнивши подарунки вишитими листівками. А хтось взагалі вирішує всі новорічні подарунки створити своїми руками.

Найчастіше до Нового року вишивають хрестиком. Це лічильна вишивка, для якої зазвичай використовують тканину з чітко видимими переплетеннями ниток - канву. Проте досвідчені вишивальниці можуть прикрасити хрестиками практично будь-яку тканину - від щільного драпу до ніжного шовку.

При вишивці хрестом виконують однакові діагональні стібки, які перетинаються під прямим кутом. Якщо ви тільки вивчаєте цю техніку, візьміть для вишивання канву, на якій добре видно поділ. Таку канву зазвичай розрізняє кількість клітин в одиниці її площі. Найбільш поширеним видом канви є Аїда. Її рукодільниці використовують у своїх роботах найчастіше. Придбати таку канву можна в магазинах тканин. Також канва і нитки продаються в місцях, де можна купити вишиванку чи іншу вишитий одяг.

Якщо ви вишиваєте вперше або хочете навчити вишивці дитину, візьміть канву Аїда 11. Вишивальниці з досвідом для новорічної вишивки зазвичай користуються канвою Аїда 14 або Аїда 18. У магазинах така канва представлена безліччю відтінків. Купивши канву, прорахуйте розміри майбутньої вишивки. Додайте навколо неї поля мінімум 2 см, після чого відріжте тканину. Щоб кінці тканини не обсипалися, їх можна обмітати або обробити безбарвним лаком.

Крім канви вам знадобляться і нитки. Зазвичай це бавовняне муліне, але для новорічних виробів часто використовують нитки металік. Для вишивки хрестом використовують два або три складання. Відріжте від мотка ниток частина розміром з ваш лікоть, потім розділіть нитки, взявши потрібну кількість. Вузли при вишивці хрестом не роблять, щоб після пропрасовування вони не виступали і не псували зовнішній вигляд. Нитки закріплюють з виворітного боку.

Для роботи візьміть голку з тупим кінцем такого розміру, щоб вона вільно проходила крізь тканину. Якщо вишивка буде досить великий, можна використовувати п'яльці. Але в новорічних виробах найчастіше розміри вишивки занадто малі для цього.

Вишиваючи хрестом, ви повинні робити всі верхні стібки в одному напрямку. Хрестики можна вишивати відразу, але комусь більше подобається зробити спочатку всі нижні стібки, а потім ряд верхніх. При роботі нитки часто скручуються і ваші хрестики можуть вийти нерівними. Щоб такого не допустити, слід періодично відпускати голку, даючи нитці розкрутитися. Закінчивши роботу, виперіть свою вишивку, а потім пропрасуйте з вивороту.

Вивчивши техніку вишивки хрестиком, ви зможете удосконалювати свою майстерність. І в майбутньому зможете радувати рідних подарунками ручної роботи. Наприклад, зможете подарувати вишиванку чи вишиту картину.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати
{reviews_total_count} 1
- 2016-07-06 12:46
!
Відповісти на відгук
Iм'я
Вкажіть відповідь