Вишита сорочка, як символ української душі.

03.06.2016

Українці здавна ставилися до одягу шанобливо і трепетно. Мами вишивали одяг для дітей, вкладаючи в неї свої молитви і ніжні почуття. Вишиванки служили і прикрасою, і оберегом. За ним можна було визначити, звідки родом власник сорочки. Зараз можна купити вишиванку, а колись одяг люди вишивали самостійно.

Сорочки для щоденного використання, звичайно, були вишиті скромно і просто. А ось святкова вишитий одяг вражала багатством і різноманітністю. Особлива увага також приділялася і весільним сорочкам. Вишивка допомагала перенести на одяг побажання благополуччя для молодих.

Любов до вишивки збереглася на Україні до наших днів. Традиції вишивання в різних куточках країни не тільки зберігають, але і множать. Так що зараз купити чоловічу вишиванку або жіночу сорочку дуже просто. Це можна зробити і на ярмарках, і на ринку, і в інтернет-магазині.

Любов до вишивки збереглася на Україні до наших днів. Традиції вишивання в різних куточках країни не тільки зберігають, але і множать. Так що зараз купити чоловічу вишиванку або жіночу сорочку дуже просто. Це можна зробити і на ярмарках, і на ринку, і в інтернет-магазині.

З давніх часів в Україні вишита сорочка служила не просто одягом, а оберегом. Традиційно вишивку розміщували на одязі в певних місцях, щоб захистити душу людини від злих сил. Тому предки вишивали воріт, поділ, горловину, манжети. Так вони прагнули захистити частини одягу, на яких тканину закінчувалася і з'являвся доступ до тіла людини. Функцією традиційної вишивки була саме охоронна місія. Вона не допускала попадання негативних сил в душу людини через краю сорочки.

Також вважалося, що вишита сорочка оберігає власника від заздрісних і недобрих людей. Коли зла людина дивився на візерунки вишиванки, він відволікався від поганого настрою і випускав злу силу недоброзичливця повз ціль. Так що вишита сорочка нарівні з вишитими рушниками служила реальним оберегом. Крім того, предки вишивали сорочки на добро і з благими намірами. Наприклад, чекаючи когось, вишивали нову сорочку, щоб людина швидше повертався.

Зараз вишиванка знову популярна. Вона використовується і як святковий одяг, і як сорочка на кожен день. Нікого вже не здивуєш поєднанням вишиванки з джинсами, діловим костюмом або шкіряною курткою. Українська вишивка також з'явилася в колекціях дизайнерів одягу. І, хоча безліч вишиванок випускають зараз на фабриках, попит на ексклюзивні сорочки ручної роботи теж досить високий.

Вишиті сорочки є символом чистих помислів, краси, здоров'я, єднання зі своїм корінням. І вирішивши купити вишиванку в Києві, ви отримаєте автентичний одяг, якій зможете показати повагу до стародавніх звичаїв і минулого свого народу.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати