Великодня вишивка - вишиті великодні яйця

11.04.2015
pic

 

  Напередодні святкування Великодня ми пропонуємо вам статтю про незвичайну вишивку. Про вишивку пасхального яйця, яку зможе здійснити будь-яка рукодільниця.

  Пасха є одним з важливих церковних свят і дуже улюблена християнами. Готуватися до цього світлого дня, як правило, починають заздалегідь. В тому числі, думають, де купити вишиванку , кошик, вишитий рушник. Якщо ж ви займаєтеся рукоділлям, вишивку до Великодня можна створити своїми руками.

  Одним з цікавих варіантів пасхальної вишивки можна назвати вишиті великодні яйця. Робити їх досить просто і швидко, тому зайнятися їх вишивкою можна навіть за кілька днів до Великодня. Щоб створити такі милі штучки, вам знадобляться канва, курячі яйця, паперова серветка, атласна або інша декоративна стрічка, голка, нитки, п'яльця і ножиці.

  Перед тим, як вишивати хрестиком пасхальні яйця, яйце слід добре помити і звільнити від вмісту. Для цього зробіть в шкаралупі два отвори - поменше на гострому кінці і трохи більше на тупому. Засунувши всередину голку і розколоти жовток, ви з легкістю зможете вилити його в чисту посудину. Далі шкаралупа обов'язково повинна бути добре промита, щоб у майбутньої вироби не було неприємного запаху.

  Знявши з яйця мірки, ви дізнаєтеся, якого розміру канва вам знадобиться. Викроїте з тонкої серветки прямокутник і, трохи намочивши його пальцями, рівномірно прикладіть до яйця з одного боку. Коли серветка трохи підсохне, обрисуйте кульковою ручкою окружність яйця. У вас повинна вийти лінія, яка розділить яйце на дві половинки по вертикалі. Знявши серветку і обрізавши по такій лінії, ви отримаєте точні розміри майбутньої вишивки.

  Наступним етапом буде підбір схеми для вишивки. На великодніх яйцях можна вишивати тварин (курчат, кроликів), хрести, вербові котики, весняні квіти, метелики, птахів і багато іншого. Можна також зобразити частину орнаменту, яким вишивають жіночі сорочки-вишиванки . Підібравши потрібну схему, купіть нитки відповідного кольору і вишийте по канві хрестиком обраний малюнок. Приклавши паперову заготовку до канви, відріжте полотно так, щоб малюнок розташовувався посередині.

  Щоб вишита тканина лягла на яйце рівномірно, її ненадовго опускають в гарячу воду. Приклавши мокру тканину до яйця, її слід щільно замотати папером і залишити підсихати. Висохлий папір зніміть, обережно відсуньте краї канви і нанесіть по її краях шар клею. Зі зворотного боку зробіть те ж саме. Края приклеєних половинок ховаються під тасьмою або стрічкою. Тепер можна вставити в нижню частину яйця ніжку і дарувати такі вишиті яйця на Великдень своїм близьким.

  Бажаємо вам гарної роботи і вітаємо з наступаючим світлим святом Христового Воскресіння.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати