Вишитий одяг зараз можна зустріти в гардеробі багатьох українців. Одні за його допомогою підкреслюють свій патріотизм, інші виявляють повагу предкам і традиціям, треті просто тяжіють до етно-стилю. Неважливо, з якої причини ви вирішили купити вишиванку, але доглядати за виробом потрібно правильно. Щоб помилки у догляді не зіпсували таку гарну річ, необхідно дізнатися про них заздалегідь.
Помилка перша - машинне прання. Навіть наявність дбайливого режиму прання не завжди запобігає пошкодженню вишиванки. Щоб уникнути проблем прати вишиті вироби варто руками. Також слід знати, що вишиванку не можна тривало замочувати та кип'ятити. Якщо ви все ж вирішили прати сорочку в машинці, помістіть виріб в спеціальний мішечок і застосуйте режим ручного або дбайливого прання. Температуру води встановлюйте низьку - до +30 градусів, а віджим зовсім відключіть.
Помилка друга - прання руками в дуже гарячій воді. Занурювати вишиті речі слід тільки в теплу воду.
Помилка третя - використання відбілювача або плямовивідника. Це грубий промах, здатний повністю зіпсувати вид сорочки. Краще взагалі не брати для прання вишиванок звичайний порошок, а скористатися милом. Якщо виріб сильно забруднене, додайте у воду трохи солі. Можна також на п'ятнадцять хвилин замочити сорочку в підсоленій воді, а потім вже випрати в теплій воді, в яку додана мильна стружка.
Помилка четверта - недостатнє полоскання. Щоб повністю вимити миючий засіб з натуральних тканин, їх слід дуже добре прополіскувати. Якщо мило або порошок залишаться на виробі, то після висихання можуть зіпсувати тканину і привести до появи плям.
Помилка п'ята - викручування випрати сорочки. Докладені зусилля можуть погано позначитися на нитках вишивки. І як результат - порвані або висмикнуті нитки, і вигляд виробу зіпсований. Ніколи не викручуйте шифонові жіночі сорочки-вишиванки . Вивішувати їх сушитися слід ще мокрими. Сорочки з іншої тканини скрутіть рулоном, поклавши на махровий рушник, потім розгорніть, струсіть і повісьте сушитися.
Помилка шоста - неправильне прасування. Праску не слід нагрівати до максимуму, а між виробом і поверхнею праски бажано постелити марлю або іншу білу тканину. Саму вишивку не прасувати, а сорочку для прасування обов'язково необхідно вивернути навиворіт. Щоб тканина не деформувалася, рухайте праску по ниткам основи. Після прасування не відправляйте сорочку відразу в шафу, а дайте їй деякий час повисіти на вішалці.
Мабуть, це головні помилки, про які слід знати власникам вишиванок. Тепер, знаючи про них, ви можете без побоювання відправлятися купити чоловічу вишиванку , вишиту сорочку для дитини або плаття з вишивкою для жінки.