Обережна вишивка для дітей.

14.05.2015
pic

 

  Здавна на одязі наших предків зображувалися орнаменти, що служили не просто малюнками. Їх функцією було залучення добрих сил і захист від зла. Завдяки таким орнаментів одяг ставав оберегом. Маючи намір купити вишиванку , ви можете побачити на виробах обережну вишивку. Ми ж докладніше зупинимося на обережний вишивці саме для дітей і обговоримо, якими візерунками вишивалися дитячі сорочки в давнину.

  Дітей перших років життя наші предки зазвичай одягали в сорочки, перешиті з батьківського одягу. Їх безліч разів випране полотно було м'яким і не натирало ніжну шкіру малюка. Але важливішим було те, що сорочка батьків вбирала їх силу і енергію, захищаючи дитину від нещастя, вроків та лихого ока.

  Дівчаткам одяг перекроювали з сорочки матері, хлопчикам - з батьківської одягу. Так відбувалася правильна передача інформації. Дівчинка отримувала силу материнства, а хлопчик - чоловічу силу. Обережна вишивка на такому дитячому одязі, зрозуміло, залишалася від батьківських сорочок.

  До трирічного віку дітям шили їх перші власні сорочки. Обережні візерунки на них відрізнялися від дорослих орнаментів. Якщо на дорослих сорочках обережні символи могли вишивають різними кольорами, то вишивка на дитячих сорочках завжди була червоною. Дівочі вишиванки прикрашалися візерунками по рукавах, подолу і намисту. У цих візерунках присутні такі охоронні символи, як деревний орнамент, знаки землі, символи жіночого ремесла. Також на сорочках дівчаток вишивали символи роду і Богині-покровительки.

  На вишитих сорочках хлопчиків також зображувалися символи духів-покровителів і роду. Вважалося, що хлопчиків охороняють сонячні та вогняні символи, а також зображення тварин, знаки чоловічих ремесел та дзвіночки.

  Після 12 років обереги на вишиванках змінювалися. На дівочих сорочках починали вишивати символи родючості, а на юнацькі сорочки наносили військові символи. Зрозуміло, що маленьким дітям такі візерунки були ні до чого, але це готувало дітей до дорослого життя. До речі, з віком обережних символів на одязі вишивали менше, оскільки власна сила хлопчика чи дівчинки росла. Крім того, вони вже більш чітко розділялися на чоловічі і жіночі. На вишиванках дітей старше 12 років символи Богів з'являлися вже не як оберіг. Їх вишивали для заступництва.

  Зараз охоронне значення вишивки не так цінно для людей, як у старовину. Запланувавши купити дитячу вишиванку , зазвичай звертають увагу на якість тканини і красу візерунка. Однак, знаючи, що на сорочці є охоронна символіка, кожному з батьків буде трохи спокійніше. Так що придивляйтеся до вишитого одягу при покупці уважніше. Так ви виберете крихітці не тільки красивий наряд, а й оберіг.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати