Як відрізнити машинну вишивку від ручної.

18.09.2015
pic

 

 Вишиванку давно вже можна назвати однією і базових речей у гардеробі українця. Її надягають в національні свята, на урочисті заходи, а дехто носить її щодня. Туристи, що приїжджають в країну теж намагаються купити вишиванку в Україні, як яскравий колоритний сувенір..

 На ціну і зовнішній вигляд сорочки в багато чому впливає техніка вишивки. У першу чергу - ручна на виробі вишивка, або вона зроблена вишивальної машиною. Робота майстринь, які працювали над вишитим одягом з голкою, нитками або бісером в руках коштує дорожче машинного варіанта. Щоб не переплатити за машинну вишивку, помилково вважаючи її ручною, варто дізнатися, чим відрізняються ці дві техніки.

 Той, хто хоча б раз брав у руки голку і зашивав щось, вже має уявлення, як виконується ручна вишивка. І наскільки така праця кропітка і старанна. У вишивальних машинах візерунки створюються двома нитками - верхньою основною і нижньою (зазвичай білою). У машині голка опускається вниз через тканину і захоплює знизу другу нитку, тому наявність на виворітній стороні вишиванки другої нитки вже вказує, що перед вами машинна вишивка.

 Вишиваючи гладдю, стібки розташовують паралельно один до одного дуже щільно. У такій техніці ручна робота буде відрізнятися від машинної товщиною ниток і густотою стібків. Для гладі ручної роботи часто застосовуються більш товсті нитки. З виворітного боку вишитого гладдю вручну виробу ви не побачите інших ниток (крім основної) або підкладкового матеріалу. Для машинної вишивки гладдю використовуються більш тонкі нитки, які зливаються на тканині в густій настил. Якщо ви бачите вишивку з густими стібками і рівними краями, велика ймовірність, що вона зроблена машинкою.

  Рахункові техніки вишивання, такі як хрестик, мережка, лічильна гладь, передбачають виконання стібків згідно кількості волокон на тканині. Елементи, вишиті вручну, найчастіше трохи витягнуті. Причиною цього є різниця відстані між поперечними і поздовжніми нитками тканини. Коли виконується машинна імітація лічильної вишивки, стібки будуть завжди з однаковою довжиною (всі хрестики або інші елементи будуть однакового розміру). При цьому кількість волокон під стібками буде різною, тобто переплетення тканини і візерунки на ній можуть не збігатися за своєю геометрією.

  Якщо ви бачите на вишивці зверху перетяжки нитки, то перед вами виріб, вишитий машиною. Ручна робота передбачає перенесення всіх перетяжок на виворіт. Якщо з виворітного боку виробу ви бачите вишивку хрестиком, як і на лицьовій, ви також тримаєте в руках машинну вишивку.

 Як бачите, якщо бути уважним і знати про нюанси, що відрізняють машинну вишивку від ручної, ви зможете з легкістю визначити, яка вишивка перед вами. Така інформація допоможе вам купити дитячу вишиванку , сорочку для дорослого або іншу вишивку, вибравши саме те, що ви запланували.

Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати