Як вибрати вишиванку з геометричним орнаментом

29.01.2016



  Вишиті сорочки є сучасним трендом і відрізняються великою різноманітністю. Асортимент вишиванок дуже багатий і великий. Це вироби з різним фасоном, з різного полотна і з різними візерунками. Якщо говорити про орнаменти, то все візерунки, якими прикрашаються вишиванки, бувають зооморфними, рослинними і геометричними. У цій статті ми детальніше зупинимось на сорочках з геометричним орнаментом. Обговоримо, які візерунки найбільш поширені і як купити вишиванку з такою вишивкою.


  Слід зазначити, що саме геометричний орнамент зустрічається частіше інших орнаментів на українських сорочках. Дослідники української вишивки так і не визначили, коли саме наші предки почали вишивати такими візерунками. Однак у всіх збігається думка, що така вишивка зародилася в дуже давні часи. Перші вишивки геометричними візерунками були простими і примітивними. До нашого часу вони дуже ускладнилися, з'явилося багато нових мотивів.



  Найбільш відомі і часто використовуються геометричні візерунки на українських вишиванках: ромб, хрест, розетка, зигзаг, овал, коло, квадрат, трикутник, хвиляста лінія, меандру. Також існує велика кількість їх комбінацій.



  Всі разом, ці візерунки відображають явища природи, наприклад, бурю. Але, вишиті окремо, вони стають більш змістовними. Наприклад, такий широко поширений елемент геометричній вишивки, як ромб в основному виступає символом родючості. Його часто вишивають з точками, надаючи такій фігурі символіку запліднення.



  Квадрат є символом землі, а коло - символом неба. Вишитий в колі хрест символізує вогонь, блискавку або сонце. Хрест служить символом чоловічого начала, а трикутники - жіночої. Зигзаг і хвиляста лінія вказують на воду. Меандри символізують благополуччя, нескінченність, ситість, довголіття. Ці дуже древні символи часто розташовували на грудях або плечах, щоб оберігати власника сорочки від злих сил.



  І на закінчення декілька порад, як правильно вибирати і як купити чоловічу вишиванку або дитячу сорочку з геометричним орнаментом.


  - Визначтеся, чи буде це одяг на свято або вам потрібна сорочка на кожен день.


  - Виберіть тканину, з якої ви хотіли б вишиванку.


  - Підберіть фасон виробу, який буде підходити майбутньому власнику.


  - Дізнайтеся розмір, щоб не прогадати з покупкою вишиванки. Особливо важливий цей пункт для придбання сорочки в інтернет - магазині.


Залишити відгук
Залишіть свій відгук
Iм'я
Поставте оцiнку
Залиште відгук
Скасувати